Öğrenci aylık akbil ne kadar, kaç TL? 2020 Aylık akbil ücreti

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), toplu ulaşıma zam yapıldığını kamuoyuna duyurdu. İstanbul’daki toplu taşıma ücretlerinde yüzde 35 zam uygulaması 10 Şubat Pazartesi günü başlıyor. On binlerce öğrenci ‘’ Öğrenci aylık akbil ne kadar, kaç TL?’’ sorusuna yanıt aramaya başladı. Uygun fiyatta ulaşımdan faydalanan öğrenciler aylık akbile gelen zamla birlikte büyük şokla karşılaştı. İstanbul Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği'nin (İSTESOB) talebi üzerine AKOM'da yapılan Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) toplantısında alınan kararla birlikte özel halk otobüsü, İETT, metro ve metrobüs tarifelerinde en kısa mesafe ücreti 2,60 liradan 3,50 liraya yükselmiş oldu. Peki öğrenci aylık akbil ne kadar, kaç TL? 2020 Aylık akbil ücreti!

0
23

Öğrenci aylık akbil ne kadar, kaç TL? İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından toplu ulaşıma yüzde 35 zam yapıldığı duyuruldu. Metropol şehir İstanbul’da yaşayan vatandaşlar özel halk otobüsü, İETT, metro ve metrobüs tarifelerinde en kısa ve en uzun mesafe zam oranlarını merak etmeye başladı. Hal böyle olunca ” Aylık öğrenci akbili ne kadar oldu? İETT, metro, metrobüs ücretleri ne kadar?” sorusuna yanıt aranıyor. Toplu ulaşıma yapılan zamlarla birlikte öğrencilerin aylık abonman ücreti yeni zamla birlikte 50 TL’ye yükselecek. Peki 2020 öğrenci aylık akbili ne kadar oldu? İşte 2020 aylık akbil ücretleri ve aktarma tarifeleri…

ÖĞRENCİ AYLIK AKBİL NE KADAR, KAÇ TL?

İSTANBUL KART FİYATLARINA ZAM! İŞTE 2020 YENİ ZAMLI AKBİL FİYATLARI

İBB’nin yazılı açıklaması şu şekilde:

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin başkanlık ettiği UKOME (Ulaşım Koordinasyon Merkezi), 6 Şubat 2020 tarihli toplantıda İstanbul Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’nin (İSTESOB) teklifiyle, İstanbul’daki toplu taşıma ücretlerinde artışa gidilmesi yönünde karar aldı.

10 Şubat Pazartesi günü uygulamaya konulacak yeni toplu taşıma tarifesinde; 2,60 lira olan tam elektronik bilet 3,50 lira, 1,25 lira olan öğrenci bileti 1,75 lira olacak. 205 lira olan Tam Mavi Kart 275 lira, 40 lira olan Öğrenci Mavi Kartı ise 50 liradan satılacak.

2020 AKBİL AKTARMA ÜCRETLERİ

Otobüs ve İBB’ye bağlı raylı sistemlerde Tam Bilet Aktarma Ücretlerinde; birinci aktarma 2,50 lira, ikinci aktarma 1,90 lira, üç, dört ve beşinci aktarmalar 1,20 lira olarak belirlendi. Öğrenci Aktarma Ücretlerinde ise; birinci aktarma 0,75 kuruş, ikinci aktarma 0,70 kuruş, üç, dört ve beşinci aktarmalar 0,60 kuruş olacak.

Şehir Hatları Vapurları ve bilet entegrasyonuna dahil deniz motorlarında da 2,60 lira olan hatlar 3,50 lira, 2,70 lira olan hatlar 3,65 lira, 3 lira olan hatlar 4 lira olarak belirlendi. Deniz yollarında aktarma ücretleri ise şöyle: Birinci aktarma 2,80 lira, ikinci aktarma 2,30 lira, üç, dört ve beşinci aktarma 2 lira.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz