METEOROLOJİ İSTANBUL İÇİN SAAT VERDİ!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan son dakika uyarısına göre, yurdumuz soğuk hava dalgasının etkisi altına girdi. İstanbul'da dün başlayan fakat etkili olmayan kar yağışı bugün akşam saat 18.00'dan sonra etkili olacak. Yoğun kar yağışı alan bazı kentlerde ise okullar bugün (7 Şubat Cuma) tatil edildi.

0
4

İSTANBUL VALİLİĞİ’NDEN AÇIKLAMA

İstanbul Valiliğinin Twitter hesabından yapılan duyuruda, Meteoroloji Genel Müdürlüğünün son tahminlerine yer verildi.

Bugün karla karışık yağmur beklenirken sıcaklığının mevsim normallerinin 3 ila 5 derece altında seyredeceği tahmin ediliyor. Sıcaklığın en düşük 1, en yüksek 7 derece olması, rüzgarın da kuzey ve kuzeybatı yönlerden orta kuvvette, gece saatlerinde de kuvvetli esmesi bekleniyor.

Kentte yarın kar yağışı öngörülürken sıcaklığın en düşük sıfırın altında 1, en yüksek 3 derece olacağı tahmin ediliyor.

Pazar günü havanın parçalı bulutlu olması sıcaklığın da en düşük sıfırın altında 2, en yüksek 5 derece olması bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, İstanbul’da yaşayan vatandaşlar için son dakika uyarısında bulundu. Bugün İstanbul’da hava sıcaklığının 10 dereceden fazla düştü. Dün İstanbul’da başlayan yağmurun bugün akşam saatlerinde kara dönüşeceği öngörülüyordu. Kar yağışı ilk olarak Sultangazi’de başladı. Aynı zamanda AKOM ve İstanbul Valiliği de don ve buzlanmaya karşı vatandaşları uyardı. Öğrenciler şimdi okulların tatil edilip edilmeyeceğine odaklandı. Yurdu etkisi altına alan kar yağışının görüldüğü bazı şehirlerde okullar bugün de tatil edildi. İşte Ankara, Bursa, İzmir, Antalya, Adana, Edirne, Elazığ, Malatya, Erzurum gibi şehirlerde hava durumu…

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz