” Dünya’ nın En Hayırlı Kardeşi Hz. Musa” oldu.

0
3

Ekrem Akın beraberinde gerçekleşen Ayetlerle Baş Başa programının bu haftaki konusu ” Dünya’ nın En Hayırlı Kardeşi Hz. Musa” oldu.

Hz. Musa’ nın hayatını, neler yaşadığını, Firavun’u ve adaletini Kanal34 seyircisine anlattı.

Hz.Musa’ nın Dünya’ nın gelmiş ve geçmiş en hayırlı kardeşi olduğunu söyledi. Hz. Musa, peygamber olduğunda kardeşi Harun’ unda kendisine yardımcı olmasını istedi ve bu duası kabul oldu. Hz. Harun da peygamber oldu.

Hz. Musa ve Hz. Harun’u örnek gösterek birbirleriyle iş birliği yaparak çalışan kardeşlerin hem ahiret hayatında hemde Dünya hayatında hayırlı ve başarılı olduklarını belirtti.

Hz. Musa’nın duasının kabul olmasından sonra, peygamber kardeşler Mısır halkının Firavun tarafından uğradığı baskı ve zulme karşılık olarak halka destek oldular.

İlk etapta Firavun’un zulmünden ve tepkisinden çekindiler. Allah’ın onları koruyacaklarını bilerek insanlara yardımcı olmaya devam ettiler.

Firavunun zulmü, peygamber kardeşlerin mücadelesi, insanlara yardımcı olmaları, Allah’ın onlara verdiği görevi, Mısır halkının yaşadıkları durumları ayetlerle örnek vererek Kanal34 seyircisiyle paylaştı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz