1 Soru 1 Yorum Programının Bu Haftaki Konukları Ankara Barosu Avukatları Şeyma Ünlü Tektaş ile Gökhan Tektaş oldu.

0
7

 1 Soru 1 Yorum Programının Bu Haftaki Konukları Ankara Barosu Avukatları Şeyma Ünlü Tektaş ile Gökhan Tektaş oldu.

Son dönemde siyasi ve toplumsal olaylarda hukuksuz kararların verildiğini, halkın hukukçuya ve hukuka güveninin sarsıldığını, insanların haklarını zamanında almak istediklerini anlattı.

Hukukta alınan kararlarda bölgeden bölgeye farklı sonuçlar çıktığını toplumsal baskı nedeniyle farklı yerlerde farklı kararlar alındığını belirtti.

Hukuku öğrenmenin temelde başlaması gerektiğini, Hukuk fakültelerinden başlamasını verilen eğitimin baştan sona değiştirilmesini Avrupa’ya yakın bir eğitim verilmesini, bu anlamda uygulanması gereken eğitimin öneminden bahsetti.

Hukuk mezunlarının son dönemlerde sayı olarak çoğaldığını belirtti. Artan sayı kadar kaliteli hizmet verilmediğini niteliği arttırırken niceliğe önem verilmediğini söyledi. Bu konuda yeni sistemlerin getirileceğini vurguladı.

Adaletin sağlanması için haklı olsan bile haklı olduğunu ispat etmenin zorunlu hale geldiği için Adaletin bazen yanlış kararlar verdiğini dile getirdi.

İcra takibi, borç ödeme, iflas etme, gibi konuları ayrıntılı olarak örnekler vererek, seyircilerin sordukları soruları yanıtladılar. Ankara’ da Tektaş Hukuk Bürosu olarak hizmet vermektedirler. İnsanların en çok iş kanunu ve işçi gibi konular hakkında başvurduklarını söylediler. Bilgi ve tecrübelerini Ankara’ dan İstanbul’a gelerek Kanal34 izleyicisiyle paylaştılar.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz